Praidská jedlá soľ 1 kg

Na sklade
7763
-43%

1.60 

Pôvodná cena: 2.80 
Soľ má svoje nezastupiteľné miesto v stravovaní. Soľ je hlavnou zložkou krvnej plazmy, lymfy, medzibunkovej tekutiny a tiež plodovej vody. Udržuje krvný tlak a acidobázickú rovnováhu. Ľudský mozog tvorí z 90% voda a bez soli by nevznikla ani jedna myšlienka. Mnoho procesov v tele je na nej...
+

Soľ má svoje nezastupiteľné miesto v stravovaní. Soľ je hlavnou zložkou krvnej plazmy, lymfy, medzibunkovej tekutiny a tiež plodovej vody. Udržuje krvný tlak a acidobázickú rovnováhu. Ľudský mozog tvorí z 90% voda a bez soli by nevznikla ani jedna myšlienka. Mnoho procesov v tele je na nej závislých.
Klasická jedlá soľ je chemicky spracovávaná a zbavená minerálnych prímesí, ktoré sa v prírodnej soli nachádzajú. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené.Zostal iba chlorid sodný, ku ktorému sa v prípade stolovej soli pridáva jód, prípadne protihrudkujúce látky. Čistý chlorid sodný sa vo veľkom používa v priemysle. Len okolo 7% vyprodukovanej soli ide na potravinárske využitie, zvyšok sa používa na výrobu výbušnín, plynného chlóru, hnojív a plastov. V procese spracovania sa soľ suší pri 650°C a táto vysoká teplota mení prirodzenú chemickú štruktúru soli. Tento výsledný produkt je pre telo cudzia a neprírodná látka, ktorého sa telo zbavuje buď cez vylučovacie orgány, alebo sa spotrebováva voda na jeho rozloženie.

Prírodná kryštalická soľ je oveľa viac než len NaCl: skladá nielen z dvoch, ale zo všetkých prírodných prvkov. Sú to presne tie prírodné prvky z ktorých sa skladá naše telo a z ktorých kedysi vznikol náš život v praoceáne. Naša krv, je svojim zložením identická so zložením vody v praoceáne, teda v čase keď život opustil more. Pred milionmi rokov slnko vysušilo morskú vodu a zostala len kryštalická soľ. Pridaním soli do vody v pustíme do nej zároveň aj dávnu energiu slnka a spoločne vytvárajú roztok ktorý dáva nový život a život aj udržuje. Už Plinius tvrdil: SALE NIHIL UTILIUS –Nič nie je užitočnejšie ako soľ.

Čím je prírodná soľ z Praidu iná?
V prvom rade je to konzumná jedlá soľ nerafinová ani žiadnym iným spôsobom upravovaná. Je ťažená aj drvená v soľných baniach v Rumunsku a to ručne. Každá soľ je morská soľ, kamenná soľ ťažená v soľných baniach je zásoba soli z pradávnych morí.Je nadmieru čistá, bez znečistenia z ovzdušia, s unikátnym obsahom minerálov a stopových prvkov. Kamenná prírodná soľ je alkalickejšia a jemnejšiu chuť prírodnej soli spôsobujú zásadotvorné prvky, ktoré vyrovnávajú kyslosť a agresívnosť chlóru. Je to hlavne vápnik, horčík, draslík.
Soľ prírodná z Praidu patrí medzi najlepšie kamenné soli na svete. Obsahuje chlorid sodný 97% a zvyšok tvorí 84 rôznych minerálnych látok a stopových prvkov. Je vynimočná aj tým, že nie je zbavená prirodzenej stopy bahna, ktoré má vynimočné zloženie s esenciou oleja. Hlavne po použití tejto soli do kúpeľa si všimneme jemné bahenné stopy na vani. Takýto druh bahna sa vo veľkej miere využíva na liečenie.

Soľ prírodnú z Praidu odporúčame pri týchto zdravotných problémoch:
Kožné ochorenia- psoriáza, ekzém, akné
Na zlepšenie látkovej výmeny
Ochorenia pohybového ústrojenstva
Na zniženie stresu
Ochorenia dýchacích ciest
Alergie
Nespavosť
Detoxikáciu, alkalizáciu

Soľ z Praidu je jedlá konzumná ale je vhodná aj do kúpeľa alebo na inhaláciu pri týchto ťažkostiach:
Na regeneráciu pri únave
Pri reume, dne, bolestiach svalov, kĺbov
Pri bolestiach chrbtice, krížov
Na vyrovnanie krvného tlaku
Na celulitídu a strie
Pri psoriaze, ekzémoch, kožných alergiách
Pri mastnej pleti a na akné
Pri bodnutí hmyzom na ukľudnenie
Na herpes, afty
Ošetrenie zubov a ústnej dutiny
Na plesne, mykózy
Na lupiny vo vlasoch, vypadávanie vlasov